Apie

Vilniaus žydų bendruomenė yra pagrindinė demokratiškai valdoma Lietuvos žydų bendruomenė, atstovaujanti maždaug 2200 Vilniaus žydų (Vilna, Yiddish Vílne), kurie sudaro didžiąją dalį dabartinių Lietuvos žydų. Ji yra nepriklausoma nuo valdžios institucijų, jai vadovauja 13 narių renkama taryba.

Misija

Vilner istoriškai visada buvo žydų Lietuvos širdis. Žydų kultūra per šimtmečius migravo iš Rytų į Vakarus, jungdama savo žmones ir suteikdama šalims turtingą pagrindą augti tiek prekybos, tiek amatų srityje. Atitinkamai kūrė akademinį pagrindą mokslo, meno ir ekonomikos raidai.
Vilner siekia puoselėti ir atkurti vietos istoriją, kuri ne tik parodytų, kaip žydų bendruomenė prisidėjo prie Lietuvos ir jos kaimynių gyvenimo, bet ir išsaugotų ją su galimybe toliau augti.

Mūsų Vilner

Kaip žinote, vienas iš žydų kultūros džiaugsmų yra buvimo šeimos dalimi jausmas. Esame energingų žmonių grupė, kurių kiekvienas turi unikalų požiūrį į kultūrą, socialinius ir ekonominius bei politinius klausimus. Esame atėję iš įvairių gyvenimo sričių ir kartu, kaip bendruomenės valdyba, dalijamės didžiule patirtimi. Jungdami judaizmą Vilniuje, Lietuvoje iš kartos į kartą, tikimės pasiekti vienybę, kurios taip trūksta šiuolaikiniame pasaulyje.
Kiekvienas valdybos narys turi savo unikalią istoriją, kuria gali pasidalyti, todėl taip rūpestingai ir empatiškai skiria savo laiką ir milžiniškas pastangas vieningai judaizmo ir žydų Vilniuje vizijai sukurti.
Jei galėtume jums padėti arba tiesiog norite pasikalbėti su žmogumi, kuris jus supranta, drąsiai rašykite mums el. paštu.

Komunikacijos specialistė,
Sonia Tolok

Apie mus

Tolimoje nuo Izraelio žemėje yra mažas kultūros ir istorijos centras, kurį vadiname Vilner. Kviečiame visus į savo šiltus namus.

Socialiniai tinklai
Prenumeruoti naujienlaiškį